نتایج جستجو برای عبارت :

بندگان وظیفه!

بسم الله

قرآن به مناسبت هاى گوناگون، از عوامل مختلفى نام مى برد که فقط عامل ضلالت بوده و نتیجه اى جز گمراه کردن بندگان از راه راست، ندارند. شناخت این عوامل براى بندگان علاقمند به سعادت خویش ، مایه تکامل است زیرا...
حضرت آیت الله سبحانی از مراجع عظام تقلید در پاسخ به سوالی در رابطه با عوامل گمراهی و ضلالت انسان گفته اند:
قرآن به مناسبت هاى گوناگون، از عوامل مختلفى نام مى برد که فقط عامل ضلالت بوده و نتیجه اى جز گمراه کردن بندگان از راه راست، ن
سربازان سردار سلیمانی؛ شهید محمد استحکامی جهرمیشهادت را به هر کس نمی دهند و خدا به بندگان ویژه ی خود می دهدآرشیو زندگی نامهشهید محمد جهرمی در بیست و هفتم مهر ماه 1394 در دفاع از حرم اهل بیت (ع) به شهادت رسید.
 محمد استحکامی فرزند مهدی در چهاردهم تیر ماه 1362 در جهرم متولد شد. محمد از مدافعان حرم حضرت زینب(س) در بیست و هفتم مهر ماه ۹۴ در مبارزه با تکفیری های تروریست در دفاع از حرم حضرت عقیله بنی‌هاشم(س) به شهادت رسید. شهید استحکامی در عصر روز تاسوعا
آهای ... ایهّاالناس ، بگذارید این شهکار آلاجاقی را بگویم که سال قحطی ، چه‌جور سرِ بندگان خدایی را که از بلوک کوه‌میش آمده بودند تا از او گندم به قیمت خون پدرش بخرند بُرید ، و چه‌جوری آن سرها را میان تور هندوانه بار کرد و فرستاد به شهر برای حاکم وقت . از این کارِ او مأمورها هم باخبر بودند و با او دست‌به‌یکی کردند . آن بندگان خدا ، در آن سال قحطی ، دار و ندارِ اهالی ده خودشان را جمع کرده بودند و به پول رسانیده بودند و آمده بودند تا از انبار آقای آ
زهی بندگان را خداوندگار// خداوند را بنده حق گذار 
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
روایت ِ اول:با هرکی حرف زدم با اینکه شنوا بود با اینکه محرم بود و مرهم ...اما همیشه چیزی کم بود. چیزی گم بود. رشته‌های دلم مستاصلانه وصل نمیشدند ... دلم امروز هیچ نمیخواهد از تو. نه وصلی میجوید نه گله از گسستی دارد ... فقط دلجویی میخواهد ...فقط شنیدن می‌خواهد ...فقط گریستن میخواهد ... فقط خودت را میخواهد ... آغوشانه ..دلبرانه ...بگذار تپش‌های دلم میاندار بزم عزایت شوند ...به هر بهانه فابکی للحسین دانی چیست؟ یعنی غمت را گره بزنی به بلندای غم حسین ... وگرنه
امشب،شب لیلة الرغائب است.
کلمهٔ «رغائب» جمع «رغیبه» است و به دو معنا بکار رفته است:
یک- به معنای چیزی که مورد رغبت و میل است . بنابر معنای اول، «لیلة الرغائب» شبی
است که میل و توجه به عبادت و بندگی در آن در نزد بندگان بسیار است و بندگان خدا در این
شب گرایش زیادی به رفتن به در خانه خدا و ارتباط و انس با او دارند.
دو- به معنای عطا و بخشش فراوان است. بر پایهٔ معنای دوم، «لیلة الرغائب» شبی است که در آن عطاء و بخشش خدا بسیار
است و بندگان با رو آوردن به
امیر امومنین  علیه السلام  فرمودند:
ما زَالَتْ نِعْمَةٌ وَ لَا نَضَارَةُ عَیْشٍ إِلَّا بِذُنُوبٍ اجْتَرَحُوا أَنَّ اللَّهَ لَیْسَ بِظَلَّامٍ لِلْعَبِیدِ وَ لَوْ أَنَّهُمُ اسْتَقْبَلُوا ذَلِکَ بِالدُّعَاءِ وَ الْإِنَابَةِ لَمْ تَنْزِلْ وَ لَوْ أَنَّهُمْ إِذَا نَزَلَتْ بِهِمُ النِّقَمُ وَ زَالَتْ عَنْهُمُ النِّعَمُ فَزِعُوا إِلَی اللَّهِ بِصِدْقٍ مِنْ نِیَّاتِهِمْ وَ لَمْ یَهِنُوا وَ لَمْ یُسْرِفُوا لَأَصْلَحَ اللَّهُ لَهُمْ ک
یکی از مناظرات امام رضا(ع) با ابوقره بود. در این مناظره سوالات متعددی مطرح شده
است. یکی از این سوالات بدین شرح می باشد:ابو قرّه گفت: چرا هنگام دعا دستهاى خود
را به آسمان بالا مى‌برید؟فرمود: خداوند هر کدام از بندگان را به نوعى از عبادت
استعباد فرموده(بنده خود نموده است)، و خداوند را پناهگاه و مکانهایى براى عبادت است که بدان پناه
مى‌برند، بندگان خود را ملزم فرمود به رعایت گفتار، علم و عمل و توجّه و مانند اینها. توجّه نمود در نماز به کعبه، و حج
جز امام عصر عجل‌الله‌تعالی فرجه چه کسی از درد دل هر فرد با خبر است؟

گاهی اوقات کاری می‌کنی که اشتباه هست و این اشتباه گریبان گیر زندگی‌ات می‌شود. زندگی‌ات را آن‌طوری که نمی‌پسندی برایت رقم می‌زند.
ولی خب، مگر نه اینکه ما باور داریم که خدایی هست. خدایی که بخشنده و مهربان هست و هر روز نام او را با این دو صفت بر زبان جاری می‌کنیم.
می‌شود که چنین خدایی که رحیم و رحمن و غفور است بعد از اینکه تو فهمیده‌ای که کاری را اشتباه انجام داده‌ای  و پ
محبوب ترین بندگان
خودسازی، یکی از ویژگی های بارز انسان های شایسته است که در آن، نه تنها
با رذایل اخلاقی نفس خویش به مبارزه می پردازند، بلکه سجایا و اخلاق نیکو
را در خویش، تقویت می کنند. حضرت علی علیه السلام درباره بهترین و دوست
داشتنی ترین بندگان، چنین فرموده است:

«ای بندگان خدا، همانا بهترین و محبوب ترین بنده نزد خدا، بنده ای است
که خدا او را در پیکار با نفس، یاری داده است؛ کسی که جامه زیرین او اندوه،
و لباس رویین او ترس از خداست، چراغ هد
مخفی بودن اولیای الهی در بین مردم
▫️حجة الاسلام سید حسین هاشمی نژاد می گفتند:یک روز که در خدمت آقا شیخ جعفر مجتهدی نشسته بودم، صحبت از تشرف بعضی از بندگان بی نام و نشان خدا به محضر حضرت ولی عصر علیه السلام به میان آمد، ایشان فرمودند:روزی یکی از وسایل اتاق، در نجف اشرف خراب شده بود و من از تعمیر کار جوانی خواستم تا برای تعمیر آن به حجره بیاید. هنگامی که او مشغول تعمیر بود، ناگهان در این فکر فرو رفتم که سعادت نصیب من شده است و خدمت مولایم امام ز
وجه اول تدبیر در عدل و حکمت خداوند
وقتى
به دقت به عدل و حکمت خداوند توجه کنى و فضل و رحمت و کمال عنایتش را نسبت به
بندگان در نظر بگیرى قطعا برایت روشن مى‏گردد که وقتى خدا بندگان را از عدم و
نیستى خارج کند و به هستى و وجود در آورد و نعمتهاى فروان خویش را برایش ارزانى
داشته است و همواره آنها را مشمول الطاف و امدادهاى خویش قرار داد تمام اینها براى
این است که بندگان از سعادت ابدى و کرامت سرمدى بهرمند گردند چون خداوند غنى
بالذات است و هیچگونه نیازى
وَقُل لِّعِبَادِی یَقُولُواْ الَّتِی هِیَ أَحْسَنُ إِنَّ الشَّیْطَانَ یَنزَغُ بَیْنَهُمْ إِنَّ الشَّیْطَانَ کَانَ لِلإِنْسَانِ عَدُوًّا مُّبِینًا

و به بندگان من بگو که با یکدیگر به بهترین وجه سخن بگویند، که شیطان، در میان آنها به فتنه گری است، زیرا شیطان آدمی را دشمنی آشکار است
اسراء/53
بسم الله الرحمن الرحیم
سوره بقره کوهان قران است هر بار که در خانه خوانده شود شیطان تا سه روز به آن خانه وارد نشود ساحران به این سوره راه نیابند در جنگ خواننده این سوره امیر است در قیامت این سوره چتری شود بر سر شخص و از تابش آتش اورا نگه دارد خواننده این سوره در دنیا ارجمد و در آخرت سر بلند باشد اگر این سوره را به چشم خورده یا مصروع یا ترسیده یا فقیر یا دردناک آویزند از آن عبوب خلاص شود
الله ده چیز را دوست دارد و خود به آن مبادرت نموده
1. حمد را دوس
٢٢/٢٢. عَلِیُّ‌ بْنُ‌ مُحَمَّدٍ، عَنْ‌ سَهْلِ‌ بْنِ‌ زِیَادٍ، عَنْ‌ مُحَمَّدِ بْنِ‌ سُلَیْمَانَ‌، عَنْ‌ عَلِیِّ‌ بْنِ‌ إِبْرَاهِیمَ‌، عَنْ‌ عَبْدِ اللّٰهِ‌ بْنِ‌ سِنَانٍ‌:
عَنْ‌ أَبِی عَبْدِ اللّٰهِ‌ عَلَیْهِ‌السَّلاَمُ‌، قَالَ‌: «حُجَّةُ‌ اللّٰهِ‌ عَلَى الْعِبَادِ النَّبِیُّ‌، وَ الْحُجَّةُ‌ فِیمَا بَیْنَ‌ الْعِبَادِ وَ بَیْنَ‌ اللّٰهِ‌ (۱) الْعَقْلُ‌»(۲).

ترجمه:
٢٢/٢٢. على بن محمد، از سهل بن زیاد، از محمد بن سلی
خدای من تو چقدر بزرگی در وصفت چه بگویم؟ خدایا شکرت این روزها ب من یادآوری می کنی زندگی جریان داره خدایا شکرت که بهم یادآوری می کنی که حواست هست خدایااا تو چقدر بزرگی ک از ماده ی لزج و چندش آور قدرتمند ترین موجوداتت رو خلق می کنیمن چقدر خوشحالم برای بارداری فاطمه وبلاگ چقدر خوشحالم برای دندانپزشک کوچک و بی صبرانه منتظرم صدای قلب نی نیش رو بشنویم چقدر خوشحالم برای مامان شدن مهرنوش من دارم اشک می ریزم یاد دعای سی و هفتم نهج البلاغه میفتم که مضم
{دلایل عقلی امامت و مهدویت - شماره 28}

برهان لزوم ضمانت اجرایی در قانون الهی (بخش اول)

هر عاقل منصف و محقق در می‌یابد که جهان ساخته خدای دانا و حکیم است که همه چیز را بر اساس تدبیر به وجود آورده است. خداوند عزّوجلّ بر اساس این دانایی و حکمت برای رسیدن بشر به سعادت جاودان، دو رکن اساسیِ عملی را پیش روی بندگان قرار داده که تمسک و عمل به این دو رکن، پایه و اساس رستگاری است:
رکن اول: قوانین و روش عملی محکمی را جهت نیل به سعادت دنیا و آخرت بندگان، ار
الان می‌خواهم دوباره درباره سرمای هوا غر بزنم، آماده‌اید؟ :)
بله :) می‌فرمایند که اینجا سال به دو فصل تقسیم میشه، یه فصل سرد و یه فصل خیلی سرد :)))) حتی روایت شده که قراره شنبه یکشنبه برف بیاد :-| 
به همین سوی چراغ! برف وسط اردیبهشت آخه؟ 
صابر میگه برای ما تو ایران اسمش اردیبهشته که تصورمان هوای معتدل و سبز است، اینا بندگان خدا بهشت‌شان با برف هویت پیدا می‌کنه :)
جزای لعنت کردن کسی که استحقاق لعن ندارد
حضرت امام باقر علیه السلام:
إنَّ اللَّعْنَةَ إِذَا خَرَجَتْ مِنْ فِی صَاحِبِهَا تَرَدَّدَتْ فِیمَا بَیْنَهُمَا فَإِنْ وَجَدَتْ مَسَاغاً وَ إِلَّا رَجَعَتْ عَلَى صَاحِبِهَا.
وقتی «لعنت» از دهان کسی صادر شود، بین گوینده و آن شخص قرار می گیرد؛
اگر آن شخص استحقاقش را نداشته باشد، به سوی گوینده بر می گردد.
«وسائل الشیعه» ج ۱۲ ص ۳۰۱

از بدترین بندگان خدا...
حضرت رسول اکرم صلّی الله علیه وآله:
إنَّ مِنْ أَش
رازداری
چند تن از بندگان سلطان‌ محمود، حسن میمندی وزیر را گفتند سلطان امروز در فلان مصلحت تو را چه گفت؟گفت بر شما هم خواهد گفت.گفتند تو وزیر مملکتی، آنچه با تو بگوید به ماها نخواهد گفت.وزیر گفت سلطان به اعتماد آن‌ که داند با کسی نگویم سخن به من گفت، پس شما چرا می‌ پرسید؟
منبع: گلستان سعدی
این بنای شماست و ما با همه غرهایمان، می‌خواهیم که راضی باشیم به آنچه شما می‌پسندی...در این میان اگر بناست هر بار ما بین این خوف و رجا دلمان بریزد.. دوباره بلند شود... بریزد...چاره‌ای نداریم جز اینکه بخواهیم خودتان خوفمان را به رجاء برسانید که ما کوچکتر از آنیم که خوفمان‌امانمان را بِبُرد...و الغرض که ارحم من راس ماله الرجاء...ماچ جمیع بندگان به شما ذات اقدس اله
{سبک زندگی مهدوی - شماره 32}

عیادت از بیمار

در سبک زندگی مهدوی، به همدلی و محبت بین مومنین، خیلی سفارش شده است و یکی از جلوه های این محبت، عیادت در زمان بیماری ایشان می باشد.
امام صادق (ع) میفرمایند: «از بیمارانتان عیادت کنید و از آنان درخواست دعا کنید که دعای آنان برابر با دعای فرشتگان است» [مشکاة الانوار ص۴۸۸]
همچنین در روایتی امام کاظم به نقل از پدرانشان میفرمایند که رسول خدا گفته اند: «خدا در قیامت، یکی از بندگان را چنین سرزنش میکند که بن
دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان
الهی! ای آنکه نسبت به بندگانت دارای حلم و بخشش هستی و ای آنکه نسبت به توبه‌کنندگان مشتاقی! در این ضیافت که سفره‌اش را بر بندگان خود گسترده‌ای، توبه‌ای واقعی روزی‌مان کن؛ آنسان که راه برگشت در پیش نگیریم. ای بخشندهٔ مهربان! امید به رحمتت این سخن را در گوش دلمان زمزمه می‌کند که «صد بار اگر توبه شکستی، باز آی». یاری‌مان کن که نه از ناامیدان درگاهت باشیم - در این صورت خسارت‌زده خواهیم بود - و نه چنان باشیم که امید
شرح دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان

در دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان آمده است: «در سایه استغفار انسان به موهبت‌های الهی دست پیدا می‌کند؛ «خدایا مرا از مستغفرین قرار بدهد» یعنی اینکه واقعاً استغفار کنم و اگر مال حرامی دارم، آن را حلال کنم، به گناهی که قبلاً کردم فکر نکنم و از آن لذت نبرم؛ خدایا من را از بندگان شایسته خودت قرار بده، فرمانبردار تو باشم، اطاعت تو را کنم، خدا آدم فرمانبردار را دوست دارد .»
بسم الله الرحمن الرحیم
« اللهمّ اجْعَلْ
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را تلاوت کند روز قیامت جمالش همچون یوسف باشد و ترس قیامت به وی نرسد و از بهترین بندگان شایسته الله باشد هرکه آن را بنویسد و سه روز در خانه خویش قرار دهد و بعد بر دیوار خانه دفن کند نزد ملک رتبه او بلند شود و اگر آبش را بنوشد رزق او آسان شود
فردا صبح، اولین تجربه ی من به عنوان داور پایان نامه است
با خودم فکر می کردم
من الان در جایگاهی هستم که می توانم طرف را اذیت کنم و سر بدوانم(آدم وسوسه میشه راستش)
اما
همش به یاد می آورم اگر خدایی که علی کل شی قدیر است، با منی که عمری نافرمانی کرده ام همین گونه رفتار کند
اگر با همه بندگان خود این گونه رفتار کند
آیا یک لحظه می توان زندگی کرد؟
ای کاش در شرایطی که قدرت داریم، انصاف داشته باشیم

اى کسى که زیبائى را آشکار و زشتى را مى پوشانى!اى کسى که گناهکار را (فورى) مواخذه نمى کنى و پرده را نمى درى! اى کسى که داراى عفو عظیمى! اى کسى که داراى گذشت نیکویى! اى کسى که آمرزشت وسیع است! اى کسى که دستهایت را براى رحمت گشوده اى! اى همراه هر نجوایى! اى کسى که هر شکایتى به تو منتهى مى شود! اى روى با کرامت! اى کسى که داراى منت عظیمى! اى کسى که قبل از استحقاق بندگان نعمتت را آغاز کرده اى! اى آقاى ما! اى پروردگار ما! اى مولاى ما! و اى نهایت آرزوى ما! از تو
مخفی بودن اولیای الهی در بین مردم
جناب حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید حسین هاشمی نژاد می گفتند: یک روز که در خدمت آقای مجتهدی نشسته بودم، صحبت از تشرف بعضی از بندگان بی نام و نشان خدا به محضر حضرت ولی عصر علیه السلام به میان آمد، ایشان فرمودند: روزی یکی از وسایل اتاق، در نجف اشرف خراب شده بود و من از تعمیر کار جوانی خواستم تا برای تعمیر آن به حجره بیاید. هنگامی که او مشغول تعمیر بود، ناگهان در این فکر فرو رفتم که سعادت نصیب من شده است و خدم
فوق العاده زیباست این متن
می‌خواستم خدا را نوازش کنم !ندا رسید؛ کودک یتیم را نوازش کن..
خواستم چهره خداوند را ببینم !ندا آمد؛ به صورت مادرت بنگر..
خواستم به خانه خدا بروم !ندا آمد؛ قلب انسان مومن را زیارت کن..
خواستم نور الهی را مشاهده کنمندا آمد؛ ازپرخوری وشکم سیر فاصله‌بگیر.
خواستم صبر خدای را ببینم !ندا آمد؛ بر زخم زبان بندگان صبر کن..
خواستم خدای را یاد کنم !ندا آمد؛ ارحام و خویشانت را یاد کن..
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

#حدیث_مهدوی 
پیامبر اکرم(ص)
الا انه مدرک کل ثار لاولیاء الله عزوجل .
آگاه باشید که مهدی (عج) خونخواه خون همه ی بندگان صالح خداست .
بحارالانوار/ ج37/ ص213
عشق جوان به دختر پادشاهجوانی گمنام عاشق دختر پادشاهی شد. رنج این عشق او را بیچاره کرده بود و راهی برای رسیدن به معشوق نمی یافت...مردی زیرک از ندیمان پادشاه که دلباختگی او را دید و جوانی ساده و خوش قلبش یافت،به او گفت:پادشاه اهل معرفت است، اگر احساس کند که تو بنده ای از بندگان خدا هستی ، خودش به سراغ تو خواهد آمد!!جوان به امید رسیدن به معشوق ، گوشه گیری پیشه کرد و به عبادت و نیایش مشغول شد، به طوری که اندک اندک مجذوب پرستش گردید و آثار اخلاص در او
بسم الله الرحمن الرحیم اللهمّ غَشّنی بالرّحْمَهِ و ارْزُقْنی فیهِ التّوفیقِ و العِصْمَهِ و طَهّرْ قلْبی من غَیاهِبِ التُّهْمَهِ یا رحیماً بِعبادِهِ المؤمِنین. خدایا در این روز مرا با رحمت خود بپوشا و برایم توفیق و عصمت روزی کن و دلم را از تیرگی‌ها و گرفتگى‌هاى تهمت تطهیر کن؛ اى مهربان به بندگان با ایمان خود.

مشاهده ویدیو
هوالحی

در فضای مجازی خبری خوندم مبنی بر اینکه تا اواسط اردیبهشت این ویروس دست ساز خود به خودی محو و نابود می شود. حتما شما هم خوندید. اما میشه خواهش کنم خیلی خیالتون راحت نشه. و هنوزم در خانه بمانید و وقت تون رو با خانواده بگذرانید تا قطع کننده ی زنجیره ی انتقال کرونا باشید.
دلم برای پرستارهامون میسوزه. بندگان خدا خیلی وقته سر راحت بر زمین نذاشتن. و یا حتی دلسیر با خانواده شون دیدنی نکردن.
گناه دارن بندگان خدا.
خواهش عاجزانه دارم که مواظب خود
آیه مباهله
(فمن حاجک فیه من بعد ما جائک من العلم فقل تعالوا ندع ابنائنا و ابنائکم و نسائنا و نسائکم و انفسنا و انفسکم ثم‏ نبتهل فنجعل لعنه الله على الکاذبین)(آل عمران: 61). «هرکس با تو پس از آن که آگاه شدى، به مجادله برخیزد ، بگو بیایید تا بخوانیم فرزندان خود و فرزندان شما را، زنان خود و زنان شما را، و جان هاى خود و جانهاى شما را و لعنت‏ خدا بر گروه‏ دروغگو بفرستیم‏» . 

مفسران مى‏ نویسند: پیامبر اسلام(ص) به موازات مکاتبه با سران‏ دول جهان، و م
اما وقتی در آیات قرآن دقیق تر میشویم به وضوح شاهد هستیم خداوند تغییر حالت میدهد! یک جاهایی خشنود و راضیست یه جاهایی عصبانی و خشمگین است و نمونه ای ظهور و بروز این خشم را در داستانهای قرآن نسبت به بعضی از اقوام و ملل میبینیم.این نکته در نص آیات قرآن موجود است.اگر اینها دگرگونی و تغییر نیست چه اسمی میتوان روی آن گذاشت؟خدایی که بخاطر گناه یک عده و نافرمانی از رسولش شدیدترین عذابها را نازل میکند تا انتقام سرپیچی و عصیان از دستوراتش را بگیرد.یا جم
فرقی ندارد 
کجایی
کی هستی
چه کاره ای
سیاه
سفید 
زشت
قشنگ
لاغر
چاق
بی ریخت
سیکس پک
فقیر
لاکچری
هر چه هستی
اوهست
او تو رو می بیند
او به تو مشتاق است
آغوش او برای تو باز است
او تو رو دوست دارد
او عاشق توست
اگر وجبی بیایی 
به سمتش او هزاران 
وجب به سمت تو می آید
هر چه تو بی معرفت باشی
اما او اِند معرفت است
او اِند رفاقت است
تو حدیث داریم
اگه بندگان من میدونستند
چقدر به بازگشت 
آنان مشتاقم 
از شوق جان می سپردند
و بند بند وجودشان ازهم
می گسست.
کانال ما در سروش
عشق جوان به دختر پادشاهجوانی گمنام عاشق دختر پادشاهی شد. رنج این عشق او را بیچاره کرده بود و راهی برای رسیدن به معشوق نمی یافت...مردی زیرک از ندیمان پادشاه که دلباختگی او را دید و جوانی ساده و خوش قلبش یافت،به او گفت:پادشاه اهل معرفت است، اگر احساس کند که تو بنده ای از بندگان خدا هستی ، خودش به سراغ تو خواهد آمد!!جوان به امید رسیدن به معشوق ، گوشه گیری پیشه کرد و به عبادت و نیایش مشغول شد، به طوری که اندک اندک مجذوب پرستش گردید و
رسول خدا(ص):خداوند فرموده است فضل و بخشش را از افراد مهربان بندگان من درخواست کنید و در سایه رحمت افراد با رحم زندگى کنید. من در میان این افراد رحمت خودم را قرار داده ام و رحمت و گذشت را از کسانى که قسى القلب هستند نخواهید، چون من در میان افراد قسى القلب سخط و غضب خودم را قرار دادم. وسائل الشیعه/ج8/ص552
در ادامه حدیثی که در پست قبلی گذاشتم امام صادق می فرمایند:خداوند جز به معرفت امام اعمال بندگان را نمی پذیرد.
هرچه از امور مشتبه و مشکل و سنن پیچیده و نا معلوم و فتنه های غلط انداز بر امام عرضه شود،کاملا بر آن آگاه و داناست.
خداوند _تبارک و تعالی_برای همیشه امامان را از فرزندان امام حسین (علیه السلام) به خاطر هدایت خلق اختیار می کند و از نسل هر امام به منظور به عهده گرفتن منصب راهبری و امامت،یکی را بر می گزیند.
آنان را پاک و معصوم ساخته و برای خلق
وفرمود:(وَاَلّواستقامواعلی الطریقهِلاسقیناکُم ماءًغَدقا ): چرااستقامت برطریقت نداردتاآب فراوانی به آنهابدهیم.(جن/16) چه مژده بزرگی است ازجانب خداوندتبارک وتعالی به بندگان مؤمنی که برطریقت حق استقامت ورزیده ودربند اوامرنواهی اوهستند، به راستی این مژده هرنوع غم وترس وخوفی راازبین ببردوآنهارابه مرتبه والایی می رساندکه ازبهشتیانی باشددراثراین صبرواستقامت واخلاص به مقام بندگی رسیده انددرودبرشماوخوشابه حالتان ای مؤمنان، خدامندتبارک…
ا
نیکی به بندگان

ریشه و اصل معنویت در ارتباط انسان با خداوند بوده و با
تقویت این رابطه ، معنویت در وجود انسان افزوده خواهد شد ، و در این ایجاد این
رابطه ، عبادت و نیایشِ خداوند نقش بسزایی را به خود اختصاص می دهد .
یکی از راه های این ارتباط ، کمک و نیکی به بندگان خداوند
است که اگر با انگیزه ی الهی صورت پذیرد ، خود نوعی عبادت بوده که ضمن کسب رضایت
الهی ، به افزایش معنویت در وجود انسان کمک می نماید به خصوص افرادی که نیاز
بیشتری به یاری و توجّه دیگران
نیکی به بندگان

ریشه و اصل معنویت در ارتباط انسان با خداوند بوده و با
تقویت این رابطه ، معنویت در وجود انسان افزوده خواهد شد ، و در این ایجاد این
رابطه ، عبادت و نیایشِ خداوند نقش بسزایی را به خود اختصاص می دهد .
یکی دیگر از راه های این ارتباط ، کمک و نیکی به بندگان خداوند
است که اگر با انگیزه ی الهی صورت پذیرد ، خود نوعی عبادت بوده که ضمن کسب رضایت
الهی ، به افزایش معنویت در وجود انسان کمک می نماید به خصوص افرادی که نیاز
بیشتری به یاری و توجّه د
چنان که از آیات قرآن و سیره معصومان علیهم السلام به روشنی دریافت می شود، تهذیب نفس و تربیت صحیح فرد و جامعه از اساسی ترین اهداف بعثت پیامبران به ویژه پیامبر عظیم الشأن اسلام بوده است. بنابراین اخلاق اسلامی همه ابعاد زندگی انسان، اعم از مادی و معنوی، فردی و اجتماعی را در بر می گیرد.  اما راههای تربیتی در اخلاق اسلامی عبارتند از: 1.ذکر 2. توبه 3. خدمت به بندگان خدا 4. دوری از محرمات 5. قناعت 6. تواضع 7. محبت 8. شکر 9. دعا 10. پاک سازی از رذایل اخلاقی و ...
یکی از پر مناقشه ترین موضوعات فلسفه الهیاتی وکلامی مسئله دعاست که جناب دکتر سروش منکر هرگونه دلیل فلسفی و عقلانی برای آن است.این در حالی است که در ادیان ابراهیمی علی العموم و در قران بطور خاص بر مسئله دعا تاکید و حتی عدم دعا و نیایش به پروردگار موجب بی اعتنایی خداوند به بندگان و گرفتار شدن آنان به کیفر الهی شناخته شده است.توجیه دکتر سروش مبنی بر برقراری رابطه معنایی بجای رابطه علی بین دعا و استجابت ان در مواردی که خواسته بندگان با دعا محقق
دیار حافظ
 چرا نه در پی عزم دیار خود باشم چرا نه خاک سر کوی یار خود باشم
غم غریبی و غربت چو بر نمی‌تابم به شهر خود روم و شهریار خود باشم
ز محرمان سراپرده وصال شوم ز بندگان خداوندگار خود باشم
چو کار عمر نه پیداست باری آن اولی که روز واقعه پیش نگار خود باشم
ز دست بخت گران خواب و کار بی‌سامان گرم بود گله‌ای رازدار خود باشم
همیشه پیشه من عاشقی و رندی بود دگر بکوشم و مشغول کار خود باشم
بود که لطف ازل رهنمون شود حافظ وگرنه تا به ابد شرمسار خود باشم
م
#حدیث
پیامبر اکرم (ص): 
به نقل از جبرئیل: خداوند تبارک و تعالى فرمود: ...
بعضى از بندگان مؤمن من،کسانى هستند که مى خواهند از راه عبادت، به درگاه من وارد شوند، ولى من مانع مى شوم، به خاطر این که غرور در آنان به وجود نیاید تا فاسدشان کند.
و بعضى از بندگان مؤمن من، کسانى هستند که ایمانشان جز با فقر، درست نمى شود، که اگر بى نیازشان کنم، بى نیازى فاسدشان مى کند.
و بعضى از بندگان مؤمن من، کسانى هستند که ایمانشان جز با ثروت، درست نمى شود که اگر نیازمندشا
در مواجهه با حرفهای بی منطق و رفتار آدمای نادان و کم عقل،قرآن منطق قشنگی داره.
میفرماید که و "اذا خاطبهم الجاهلون قالوا سلاما"
وقتی کسی با نادانی با اونها (عبادالرحمن:بندگان خدای مهربان) حرف میزنه یا رفتار زننده ای میکنه، با بزرگواری و بی اعتنایی ازش دور میشن.
سلام در این آیه به معنی خداحافظی و ترک کردنه، البته نه با جسارت و درشتی و پرخاش، بلکه با سلامت نفس و آرامش.
پس وقتی پستت به آدم بی شعور و ناجوری خورد، انقدر خودتو زجر نده، انقد خودخوری ن
امام صادق ع فرمود همانا قسمتی از عبادت ترس از خدای عزوجل است خدا می فرماید تنها بندگان دانشمند خدا ز او می‌ترسد 28 سوره 65 ونیز خدای جل ثنافرماید از مردم نترسید و از من بترسید 44سو ره 5 و باز خدای تبارک و تعالی فرماید و هرکه از خداپرست کند برایش راه  نجاتی مقرر دارد 2 سوره 65 و امام صادق ع فرمود حب جاه و شهرت در دل ترسان و بیمناک نباشد پس  کسیکه از خدا ترسد حب ریاست و شهرت ندارد
به نام خدا
برخی می پرسند که چرا خداوند ترامپ را آفرید که به بشریت ظلم کند و چرا به او قدرت داد که سردار سلیمانی را شهید کند؟
زیاد نمی خواهم وارد جزئیات شوم.
چند نکته را یاد آوری می کنم و خودتان با تحقیق بیشتر ان شاء الله به جواب خواهید رسید.
1- خداوند قبل از ترامپ امام زمان (عج) را آفرید.
2- انسان ها در گذشته حاضر نشدند از یازده امام قبلی (علیهم السلام ) محافظت کنند و آنها را تنها گذاشتند و در نتیجه همه ی آنها به دست احمق ها و یا ترامپ زمان خود شهید شد
2-  و من کتاب له (علیه السلام)> إلیهم بعد فتح البصرة <وَ جَزَاکُمُ اللَّهُ مِنْ أَهْلِ مِصْرٍ عَنْ أَهْلِ بَیْتِ نَبِیِّکُمْ أَحْسَنَ مَا یَجْزِی الْعَامِلِینَ بِطَاعَتِهِ وَ الشَّاکِرِینَ لِنِعْمَتِهِ فَقَدْ سَمِعْتُمْ وَ أَطَعْتُمْ وَ دُعِیتُمْ فَأَجَبْتُمْ. 

نامه 002- قدردانی از اهل کوفه تشکر از مجاهدان از جنگ برگشته خداوند شما مردم کوفه را از سوی اهل بیت پیامبر (ص) پاداش نیکو دهد، بهترین پاداشی که به بندگان فرمانبردار، و سپا
معادرا چه معناست؟                        مرا همین تمنا است
یعنی بشر تماما                             زنده شوند حتما
با روح وبا همین تن                         دوباره بعد مردن
فاعل هر نیک وبد                           سزای خویش بیند
آن که نماز خوانده                          شیطان ز خویش رانده
امر به خیر کرده                            نهی زبد نموده
چشم ز نامحرمان                         پوشیده در هر مکان
عمل به امر خدا                            کرده ارآن ابتدا
بود بهشت ج
✍️ دو نفر مُضْطَر (گرفتار) به مسجد (خانه خدا) آمدند. در درب مسجد خدا گفت: بایستید! برای چه به خانه‌ی من آمده‌اید؟ گفتند: گم کرده‌ای بنام خدا داریم، برای امان و کمک نزدش به پناه آمده‌ایم.  خدای فرمود: هر گم کرده‌ای مشخصاتی دارد، باید مشخصات گم کرده‌ی خود دقیق بگویید تا به گم کرده‌ی خویش برسید.⬅️ خدای متعال رو به نفر اول کرد و گفت: بگو ببینم خدایی که تو گم کرده‌ای چه مشخصاتی دارد؟ مرد گفت: خدای من پاک از هر عیب و نقص است، عادل بوده و بر بنده‌ی
2-  و من کتاب له (علیه السلام)
> إلیهم بعد فتح البصرة <
وَ جَزَاکُمُ اللَّهُ مِنْ أَهْلِ مِصْرٍ عَنْ أَهْلِ بَیْتِ نَبِیِّکُمْ أَحْسَنَ مَا یَجْزِی الْعَامِلِینَ بِطَاعَتِهِ وَ الشَّاکِرِینَ لِنِعْمَتِهِ فَقَدْ سَمِعْتُمْ وَ أَطَعْتُمْ وَ دُعِیتُمْ فَأَجَبْتُمْ. 

نامه 002- قدردانی از اهل کوفه 
تشکر از مجاهدان از جنگ برگشته 
خداوند شما مردم کوفه را از سوی اهل بیت پیامبر (ص) پاداش نیکو دهد، بهترین پاداشی که به بندگان فرمانبردار، و سپ
اللهمّ اجْعَلْنی فیهِ من المُسْتَغْفرینَ واجْعَلْنی فیهِ من عِبادَکَ الصّالحینَ القانِتین واجْعَلْنی فیهِ من اوْلیائِکَ المُقَرّبینَ بِرَأفَتِکَ یا ارْحَمَ الرّاحِمین.خدایا قرار بده در این روز از آمرزش جویان وقرار بده مرا در این روز از بندگان شایسته وفرمانبردارت وقرار بده مرا در این روز ازدوستان نزدیکت به مهربانى خودت اى مهربان ترین مهربانان.

مشاهده ویدیو
امام صادق ع فرمود خدواند وحی کرد بداود ع که براستی که بنده ای از بندگان من گردانم داود ع عرض کرد پروردگارا کدام است ان حسنه فرمود بر بنده مومن من سرور و خوشحالی وارد سازد سازد اگر چه بیک دانه خرما باشدداود  ع گفت خداوندا سزاوار است کسی ترا شناسد امید خود از تو بر  میگبرد 6 امام صادق ع فرمود کسی از شما چنین مپندار د که  چون مومنی را شادمان ساخت تنها وی را  مسرور بلکه بخدا سوگند مارا خوشحال کرده بلکه بخدا سوگند رسول خدا را شاد نموده
دعای روز ششم ماه مبارک رمضان می‌خوانیم: «اَللّـهُمَّ
لا تَخْذُلْنى فیهِ لِتَعَرُّضِ مَعْصِیَتِکَ، وَلاتَضْرِبْنى بِسِیاطِ
نَقِمَتِکَ، وَزَحْزِحْنى فیهِ مِنْ مُوجِباتِ سَخَطِکَ، بِمَنِّکَ
وَاَیادیکَ، یا مُنْتَهى رَغْبَةِ الرّاغِبینَ خدایا در
این ماه به خاطر دست زدن به نافرمانیت خوارم مساز و تازیانه هاى عذابت را
بر من مزن و از موجبات خشمت بدان نعمت بخشى و الطافى که نسبت به بندگان
دارى دورم بدار اى آخرین حد اشتیاق مشتاقان.»
بسم الله الرحمن الرحیماللهمّ ارْزُقْنی فیهِ فَضْلَ لَیْلَةِ القَدْرِ وصَیّرْ أموری فیهِ من العُسْرِ الى الیُسْرِ و اقْبَلْ مَعاذیری وحُطّ عنّی الذّنب والوِزْرِ یا رؤوفاً بِعبادِهِ الصّالِحین.خدایا مرا در این روز فضیلت شب قدر را روزی‌ام کن و در آن کارهاى مرا از سختى به آسانى بگردان و بپذیر عذرهایم و از من گناه و بارگران را بپذیر؛ اى مهربان به بندگان شایسته خویش.

مشاهده ویدیو
زمان فرج زمان آشکار شدن آب:
شیخ مفید ره با سند از امام هادی ع از پدر و جد خویش از رسول خدا ص  : در شهر قم بندگان مومن خدا که انتظار محمد(  قائم آل محمدعج) را می کشند و برای قیامت و حساب خود ، توقع شفاعتش را دارند جمع می شوند و بر آنان غم و اندوه و حزنها و حوادث ناگوار ، حادث می شود.
راوی گوید از امام هادی ع پرسیدم چه زمانی انتظار فرج می کشند؟
فرمود: چون آب بر زمین آشکار شود.
منبع "اختصاص ص۱۰۱ ازفرهنگ جامع سخنان امام هادی ع ص ۹۱."
هر چند نمی توان برای ظه
برخی از افراد تا به مال و منالی میرسند خود را گم میکنند.اما شیخ اعظم انصاری وقتی به مرجعیت کل شیعه میرسد با آن روزی که یک طلبه ساده بود وبه صورت یک طلبه ساده دزفولی وارد نجف شد فرقی نکرد.با اینکه هر سال صدها تومان وجوهات شرعی را برای او میآوردند،ولکن او یک زندگی ساده داشت.ووقتی رحلت نمودند 17 تومان پول از خود بجا گذاشت که به همان مقدار هم مقروض بود.حتی بازماندگانش قدرت بر پایی مراسم فاتحه برای او نداشتند،ویکی از بندگان خدا 6 روز برای شیخ انصاری
آیات مبارکه قرآن، همواره در زندگی راهنما و به اصطلاح مشکل گشای ،مسائل بوده و خواهد بود. تا جایی که بنده ایمان داشته باشد و امر مبذول خیر و به صلاح او، آیات ذکر شده مسیری است برای استجابت دعا و نیازهای بندگان.
از این روی، دعای آیة الکرسی که خود برگرفته از سوره مبارکه بقرة است، یکی از ادعیه های سفارش شده بشمار می رود.
آیت الکرسی برای دیدن جای بهشت
ادامه مطلب
 خانمی که قصد ورود به فروشگاه را داشت، کمی مکث کرد و نگاهی به پسرک که محو تماشا بود انداخت و بعد رفت داخل فروشگاه. چند دقیقه بعد، در حالی‌که یک جفت کفش در دستانش بود بیرون آمد....- آهای، آقا پسر!پسرک برگشت و به سمت خانم رفت. چشمانش برق می‌زد وقتی آن خانم، کفش‌ها را به ‌او داد.پسرک با چشم‌های خوشحالش و با صدای لرزان پرسید:- شما خدا هستید؟- نه پسرم، من تنها یکی از بندگان خدا هستم!- آهان، می‌دانستم که با خدا نسبتی دارید.
هیچ کس بدترین آدم دنیا نیست، همه ی بندگان خدا از ما بهتر هستند، حتی اگر نباشند!!! 
منظورم اینه که به خاطر نعمت هایی که خدا بهمون داده ، مثل علم ، مثل زیبایی ، مثل سلامتی و...
به دیگران حتی در ذهنمون هم فخر فروشی نکنیم و بدونیم هر هنری داریم از جانب 
   خداست
الهی و سیدی و مولای
من آدم خوبی نیستم
من اصلا کسی نیستم
اندوخته ای ندارم
الهی
تو خود شاهدی
که از بلای موجود هیچ شکایتی ندارم
جز آنکه از نعمت حضور در جمع بندگان خالصت
که نگاه در چهره هایشان محبوبم را به خاطرم می آورد محروم شده ام
و توفیق حضور در هیئت را از دست داده ام.
مولای من
در این شبها از هیچ چیز جز دلتنگی بر امام زمانم (عج) شکابت ندارم
گناهکارم
چشمانم آلوده به گناه و اعمالم پر از سیاهیست
اما چه کنم؟!
با محبت حسین(ع) 
با دلتنگی بر امامم؟!
ای محب
ای مسلمان تاتوانی هرکجااحسان نما/بهراخلاص وصفامحض خدا احسان نما/میرسد دست خداقبل فقیران این کمک/دردلت بامعرفت شوری بپااحسان نما/گوهرقرآن و عترت امربرخوبی دهند/باولایت باش ازروی عطااحسان نما/نیکی توجاودانه هست تاروزجزاء/از برای حق و پاداش ورضااحسان نما/اهل بیت مصطفی فرمان یاری داده اند/بابصیرت باش نزدمقتدا احسان نما/گوهراحسان تونزد خدا ارزنده است/گرکه داری بهردین خود وفااحسان نما/مستمندان و یتیمان بندگان ایزدند/قلب خودرا در تجلی ده شف
دیشب خواب بدی دیدم. قاتل نبودم اما با سهل انگاری باعث مرگ چند نفر شدم.
شاید دلیلش قتل های زنجیره ای این چند روز اخیره. 
این روزا خیلی سوسک کشتم. شاید بیشتر از بیست تا. بندگان خدا رو با کفش له کردم؛ بعد با خاک انداز انداختمشون بیرون.
خیلی هاشون رو هم به واسطه پاشیدن سم کشتم.
واقعا حکم کشتن سوسک ها چیه؟
امروز صبح با نوازش دل انگیز یک سوسک از خواب بیدار شدم. همون موقع بدون اینکه کسی بفهمه کشتمش.
«٣٠»یَوْمَ‌ تَجِدُ کُلُّ‌ نَفْسٍ‌ ما عَمِلَتْ‌ مِنْ‌ خَیْرٍ مُحْضَراً وَ ما عَمِلَتْ‌ مِنْ‌ سُوءٍ تَوَدُّ لَوْ أَنَّ‌ بَیْنَها وَ بَیْنَهُ‌ أَمَداً بَعِیداً وَ یُحَذِّرُکُمُ‌ اللّهُ‌ نَفْسَهُ‌ وَ اللّهُ‌ رَؤُفٌ‌ بِالْعِبادِ روزى که هرکس،هر کار نیکى انجام داده حاضر بیابد و هرچه بدى کرده،آرزو مى‌کند،اى‌کاش ! بین آن عمل و او فاصله‌اى دور مى‌بود.و خداوند شما را از (مخالفت امرش)بر حذر مى‌دارد و(در عین حال)خداوند به بندگان مهربا

رسول خدا (صلی الله علیه و آله):ای بندگان خدا، به خاطر خدا دوست داشته باشید و به خاطر خدا غضب کنید، به خاطر خدا یاری کنید و به خاطر خدا دشمنی کنید،همانا به ولایت الهی نمی رسید مگر اینکه چنین باشید و طعم ایمان را نمی چشید مگر اینکه اینچنین باشید.صفات الشیعه، ص45.
امام صادق ع فرمود خدای تبارک و تعالی  در فران بیان هر چیز را فرو فرستاده تا انجاکه بخدا سوگند چیزیاز احتیجات بندگان فرو گذار نفرموده و تا انجا که هیچ بنده ای نتواند بگوید ایکاش این در قران امده بود جز انکه در قران فرو فرستاده است 2 امام باقر ع میفرمودخدای تبارک وتعالی چیزی از احتیاجات امت را وانگذاشت جز انکه
 انرادر قرانش فروفرستاد وبرای رسولش بیان فرمود و برای هر چیز اندازه. و مرزی فرار داد و برای  رهنمایی ان رهبری گماشت برای کسیکه از ان مر
196-  و من خطبة له (علیه السلام)> بعثة النبی<بَعَثَهُ حِینَ لَا عَلَمٌ قَائِمٌ وَ لَا مَنَارٌ سَاطِعٌ وَ لَا مَنْهَجٌ وَاضِحٌ.>العظة بالزهد<أُوصِیکُمْ عِبَادَ اللَّهِ بِتَقْوَی اللَّهِ وَ أُحَذِّرُکُمُ الدُّنْیَا فَإِنَّهَا دَارُ شُخُوصٍ وَ مَحَلَّةُ تَنْغِیصٍ سَاکِنُهَا ظَاعِنٌ وَ قَاطِنُهَا بَائِنٌ تَمِیدُ بِأَهْلِهَا مَیَدَانَ السَّفِینَةِ تَقْصِفُهَا الْعَوَاصِفُ فِی لُجَجِ الْبِحَارِ فَمِنْهُمُ الْغَرِقُ الْوَبِقُ و
بعضی ها در این دنیا وقتی گم می شوند 
دربازار انسان فروشی یک نفر هست بنام شیطان
که فقط گم شدها را می خرد وکاری با انسانهای صالح ندارد.
زیرا انسانهای صالح به او سنگ می زنند
هم به زبان هم درواقع
هرقطره اشکی از دیدگان بندگان صالح 
و هرقدم خیری در روزهای سختی برای مردم
تیری به سینه وچشم شیطان است. 
---------------
خدایا دراین دنیای که خودم را راه هم را گم کرده ام
مرا به خودم وامگذار 
ازتو می خواهم برای ما سپری قرار ده که دربرابر مصیبت ها
نجاتمان دهد .
یه عباراتی از دعاها و مناجات ها رو که قبلا فقط روخوانی می‌کردم ، بعد از ازدواج بیشتر درک میکنم. مثلا اون قسمت مناجات شعبانیه که میگه " الهی هب لی قلبا یدنیه منک شوقه. " یعنی خدایا به من دلی بده که برایت بال بال بزند. تشنه ی با تو بودن باشد، کنارت نبودن حالش را بد کند و دلش بخواهد نزدیکت شود، نزدیک و نزدیک و نزدیک تر!
پ.ن: بعضی وقتا به این فکر میکنم که وقتی دوست داشتن بندگان خدا و دوست داشته شدن از سمت اونها انقدر شیرینه، دوست داشتنِ خدا و دوست داشت
شیطان برای حضرت آدم و حوا قسم خورد که قصد نصیحت وهدایت آنها رادارد، ولی آنها را گول زد. 
ولی وای برما که قسم خورده گمراهمان کند. 
_ _____
وقاسَمَهُما إِنِّی لَکُما لَمِنَ النَّاصِحِینَ»
«قسم خورد برای آدم و حوا که آن دو حرفی که برایتان زدم خیرخواهی بود». 
سوره اعراف. 21
قَالَ فَبِعِزَّتِکَ لَأُغْوِیَنَّهُمْ أَجْمَعِینَ ‏‏ إِلاَّ عِبَادَکَ مِنْهُمُ الْمُخْلَصِینَ ‏»
(شیطان گفت: به عزت تو سوگند، همه آنها را گمراه خواهم کرد، مگر بندگان خاص تو
ماه مبارک رمضان ماه دعا است.برای شبها و روزها و سحرهای‌ آن دعا وارد شده است.
اما بهترین زمان دعا چه ساعاتی از شبانه روز است؟
در خطبه شعبانیه پیامبر صلی الله الیه و آله به این مساله اشاره کرده اند.
ایشان می فرمایند:
در وقت نماز دستهای خود رابه دعا بلند کنید چون بهترین زمان است.
خداوند در این زمان از سر رحمت به بندگان نگاه میکند. به مناجات آنها پاسخ میگوید. ندای آنها را لبیک میگوید و آنچه را میخواهند میدهد و دعای انها را اجابت میکند.
سلام
به امید خدا فردا عازمیم... 
حتما هستن دوستانی که میون کلامم یا لحن نوشته هام و نظراتم  آزرده خاطرشون کرده باشم ، همش رو بگذارید به پای نادانی و جهلی که بنده ی نافرمانی مثل من دچارشه، لطفا حلالم کنید و دعا کنید به لطف و کرم امام حسین علیه السلام،این زشتی هام هم برطرف بشه....
برای هم دعا کنیم چنان بنده ای بشیم برای خدا که به قول معصوم علیه السلام زینت یارانشون بشیم و فردای محشر در محضر اولیاء حق سربلند باشیم...
الهی که این اربعین همه حاجت روا ب
متن :
اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْمُسْتَغْفِرِینَ وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنْ عِبَادِکَ الصَّالِحِینَ الْقَانِتِینَ‏ وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنْ أَوْلِیَائِکَ الْمُقَرَّبِینَ بِرَأْفَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِین‏ [1]
 ترجمه :
خدایا مرا در این روز از توبه و استغفار کنندگان قرار ده و از بندگان صالح مطیع خود مقرر فرما  و هم در این روز مرا از دوستان مقرب درگاه خود قرار ده به حق لطف و رأفتت اى مهربانترین مهربانان عالم.
ادامه مطلب
ای برادر ارزشت ایمان توست/پیش ایزد دست دراحسان توست/گوهر خوب پرستش شرط حق/اعتقادت بر خدا رحمان توست/گشته است قرآن وعترت رهگشا/باعث پیروزی وسامان توست/ریشه دین در ولایت محوری است/هربصیرت لطف از یزدان توست/گرکمک کردی فقیران را زیاد/روضه رضوان فقط ارزان توست/ازیتیمان دستگیری میکنی/آن دعایش درد را درمان توست/پاک کن ازدیده اش اشک یتیم/گوهر خوب رضابرجان توست/باش دلسوز تمام بندگان/جمع هرثروت فقط زندان توست/میشود الگوی شیعه اهل بیت/کن توسل که همان
«اللَّهُمَّ اجْعَلنِی فِیهِ مِنَ المُسْتَغْفِرِینَ وَاجْعَلنِی فِیهِ مِنْ عِبَادِکَ الصَّالِحِینَ وَاجعَلنِی فیهِ منْ أوْلِیائِکَ الْمُقَرَّبِینَ بِرَأفَتِکَ یَا أرْحَمَ الرَّاحِمِینَ؛ بار خدایا! مرا در این روز از آمرزش خواهان قرار بده و مرا از بندگان نیکوکار [و فرمان بردارت] بدار و در این روز مرا از دوست داران نزدیک خود بگردان، به مهربانی ات ای دلسوزترین مهربانان!»
ادامه مطلب
نور، در پرده ماند و شب آمدجانِ دل مردگان به لب آمدبرسانید بر سرای امام
عبدِ عاصی و بی ادب آمدجلو افتاده پیش مولایشهر که در معصیت، عقب آمدکی شود تا جهان نظاره کنددلبری فاطمی نسب آمدبندگان سفره ی کرم پهن استماهِ پر برکت رجب آمدیا مَن أرجُوه... یا علی مددیسائلی مرتضی طلب آمدتا دم یاعلی به لب گفتمبر لبم مزه ی عنب آمدمرغ دل را نجف فرستادممِس فرستادم و ذَهَب آمداز علی خیر را طلب کردمبرترین فعل مستحب آمددلِ من رفت کربلایِ حسینرحمت مستدام رب آمدماد
1 -    باریتعالی می‌فرماید:
و چون بندگان من از دوری ونزدیکی من پرسند بدانند که من به آنها نزدیک خواهم بود و هر که مرا خواند دعای او اجابت کنم. پس بایست دعوت مرا بپذیرند و به من بگروند باشد تا به سعادت راه یابند. سوره بقره – آیه 186
همانا خدا ازتو به تو نزدیکتر است و هنگامی که او را می‌خوانی او شنواست و دعای تو را اجابت می‌کند به شرط اینکه از روی پاکی نیت باشد که پاک بودن نیت یکی از مهمترین عوامل اجابت دعا می‌باشد.
حالا چگونه متوجه می‌شوید که دعا
مادری که نتونه به در و دیوار و هوا و فضای خونه بوی بهشت بده
مادری نکرده
مادری که نتونسته باشه خودش رو رشد بده مادری نکرده برای نسل بعد خودش

همیشه جنایتکارای بزرگ
خیانت کنندگان به نسل بشریت
و ضایع کنندگان حقوق بندگان خدا
و آغاز گر یک نسل کشی تمام عیار

سازندگان بمب اتم
یا استعمار گران و استثمار گران معروفی که می شناسیم نیستن
گاهی، و البته اغلب،
این حجم بزرگ جنایت در گوشه ای کوچک و دور از نگاه رسانه
در دامن زنی اتفاق می افته، که نتونسته «زن»
ز تو با تو راز گویم به زبان بی‌زبانیبه تو از تو راه جویم به نشان بی‌نشانیچه شوی ز دیده پنهان که چو روز می‌نمایدرخ همچو آفتابت ز نقاب آسمانیتو چه معنی لطیفی که مجرد از دلیلیتو چه آیتی شریفی که منزه از بیانیز تو دیده چون بدوزم که تویی چراغ دیدهز تو کی کنار گیرم که تو در میان جانیهمه پرتو و تو شمعی همه عنصر و تو روحیهمه قطره و تو بحری همه گوهر و تو کانیچو تو صورتی ندیدم همه مو به مو لطایفچو تو سورتی نخواندم همه سر به سر معانیبه جنایتم چه بینی به ع
شب کریسمس بود و هوا، سرد و برفی. 
پسرک، در حالی‌که پاهای برهنه‌اش را روی برف جابه‌جا می‌کرد تا شاید سرمای برف‌های کف پیاده‌رو کم‌تر آزارش بدهد، صورتش را چسبانده بود به شیشه سرد فروشگاه و به داخل نگاه می‌کرد. 
در نگاهش چیزی موج می‌زد، انگاری که با نگاهش، نداشته‌هایش را از خدا طلب می‌کرد.
خانمی که قصد ورود به فروشگاه را داشت، کمی مکث کرد و نگاهی به پسرک که محو تماشا بود، انداخت و بعد رفت داخل فروشگاه. چند دقیقه بعد در حالی‌ که یک جفت کفش
معرفی کتاب به مناسبت آغاز بهار رمضانکتاب: اسرار ماه رمضان؛ ادب حضور
نویسنده: محمدتقی فیاض‌بخش
وقتی شب اول ماه رمضان می‌شود، پروردگار مَلَک رضوان را که خازن بهشت است خطاب قرار می‌دهد. پس او می گوید: بلی، گوش به فرمانم. پس خداوند به او می‌فرماید: بهشت مرا بیارای و آن را برای روزه‌داران از امّت محمد (ص) زینت کن (یعنی اعمال و طاعات را برای بندگان من بیارای) و درهای آن را بر روی ایشان مبند، تا وقتی که ماه مبارک رمضانشان سپری گردد (یعنی توفیق اعمال
اهل بیت علیهم السلام تنها راه شناخت توحید و خداشناسی
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:
٩ ـ حدثنا محمد بن موسى بن المتوكل رحمه‌الله ، قال : حدثنا عبد الله بن جعفر الحمیری ، عن أحمد بن محمد بن عیسى ، عن الحسن بن محبوب ، عن عبد العزیز ، عن ابن أبی یعفور ، قال : قال أبو عبد الله علیه‌السلام : إن الله واحد ، أحد ، متوحد بالوحدانیة ، متفرد بأمره ، خلق خلقا ففوض إلیهم أمر دینه ، فنحن هم یا ابن أبی یعفور نحن حجة الله فی عباده ، وشهداؤه على خلقه ، و
[یاقوت حموی] در جلد هشتم کتاب معجم البلدان مینگارد: فرعون به هامان دستور داد که نهر سردوس را حفر کند. هنگامی‌که هامان مشغول حفر جوی شد، اهالی قریه‌ها هرکدام می‌آمدند و مالی می‌دادند که عبور آن نهر از قریه آن‌ها باشد. هامان گاهی آن نهر را به‌طرف مشرق و گاهی به‌طرف مغرب و گاهی به‌طرف قبله می‌برد و بدین‌وسیله از هر قریه‌ای مبلغی می‌گرفت تا اینکه صد هزار دینار جمع کرد و پول‌ها را نزد فرعون آورد و قضیه را برای فرعون شرح داد. فرعون گفت: وای ب
ما خانم‌ها برای انجام واجبات و ترک محرمات می‌تونیم این طوری فکر کنیم که «برای پوستمون خوب نیست»:) صد‌درصد تضمینی جواب می‌ده :)

+ یعنی اگه سفیر آمریکا تو ایران رئیس‌جمهورمون بود احتمالا باتوجه به وضع مذهبی جامعه، خبر گرون شدن بنزین رو حداقل تو شب تولد پیامبر اعلام نمی‌کرد! من حقیقتا تا همین الان فکر می‌کردم این بندگان خدا می‌خوان مسائل حل بشه ولی نمی‌تونن و نمی‌فهمن؛ ولی دیگه حس می‌کنم رسما پروژه گرفتن نظام رو ساقط کنن!
چطوری انقدر مزخ
ازدیده خون فشاندماتم سرای هادی/اشکی مثال دریاجاری برای هادی/درعالم پرستش الگوی بندگان است/غم آمده به دنیااندر عزای هادی/ابن الرضای ثانی قرآن ناطق حق/شیعه زبرکت او گیردعطای هادی/دراهل بیت احمد باب هدایت دین/شیعه به سامرایش باشدگدای هادی/وارث به علم حیدر آن گلشن امامت/اسلام ودین احمد دارد نوای هادی/ازکوثر ولایت داردنشان زهرا/صدافتخاردارد هرکس رضای هادی/بردشمنان مولا ننگ است تاقیامت/بهرش عذاب محشرازآن خدای هادی/بازهرکین دشمن اورفته با شها
درشب قدری نشان ازیوسف زهرا رسد/مرهمی بردردهای روزعاشورارسد/آسمان دارد ندایی بهرجبریل امین/برهمه افراد عالم تادل صحرارسد/وقت تقدیرالهی بندگان راآمده/درتجلی پرستش رحمت ازیکتا رسد/گریه کن نورولایت میدهد دل راصفا/این خروش عاشقانه تاخودمولارسد/قدر اخلاصت بگیری ازخدامزدو ثواب/زمزم اشک محبین بررخ زیبارسد/دورکن شیطان ودنیا نفس از دلبستگی/تاعطاهای بهشتی ازدل عقبارسد/خویشتن آماده فرما دررکاب رهبری/سوی مهدی وظهورش لشکرآقارسد/
ماه مبارک قلب انسان شادمان است/ازبهر پروازش مهیا آسمان است/وقت عبادت آمده تاگام معراج/عرش الهی خوشه چین بندگان است/روزه نماز وهردعا درآن فراهم/گلچین رحمت درسحربر عاشقان است/درزنگ بیداری تلاشی کن مسلمان/افطاریش رحمت وبرکت گلفشان است/عارف برای وصل خود دارد تمنا/عشق ولایت گوهربر شیعیان است/شیطان به زنجیر است وفرصتها فراهم/وقت عروج همره افلاکیان است/دل رابکن دنیا مثال ذره ای پست/آرامش سالک زچشمان اشک جان است/یاریگرمهدی ولی وامت اوست/کم کم ظه
«قُلْ یَا عِبَادِیَ الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلَىٰ أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ...» 
قرآن کریم - سوره زمر - آیه 53
بگو : ای بندگان من که بر نفس خود ستم روا داشته اید! هیچ گاه از رحمت پروردگار نا امید نشوید...
میدونستید نا امیدی از لطف و مهر الهی از بزرگترین گناهان کبیره ست ؟؟ 
 «وَ مَنْ یَقْنَطُ مِنْ رَحْمَةِ رَبِّهِ إِلَّا الضَّالُّونَ» حجر آیه 56
و جز گمراهان! چه کسی از لطف و رحمت خدایش مایوس می شود؟؟

دیگه خداوند چطور به ما
زمزم ماه مبارک گلفشان دیده هاست/آشنای بنده حق درسحرذات خداست/خوش به حال شیعیانش موقع افطاریش/وقت دیدارالهی شبنم ذکر ودعاست/سفره قرآن ایزدپهن هرمحفل شده/درعمل اخلاص مومن بهرسختی رهگشاست/هرنمازوروزه آن تیربرشیطان شود/میهمان عرش اعلی بندگان باولاست/گوهر خوب بصیرت تابهشت حق رود/نیمه شبهادست احسان الهی پرعطاست/بسته درزنجیرو زندان دست شیطان رجیم/خوش به حال شیعیانی عاشق برکربلاست/وقت اصلاح درون ویاری مهدی رسید/مژده روز ظهورش بهرعالم آشناست/
بلکه سزاوار بندگان است ،که مُردن برای آنان بسی بهتر از زنده ماندن است
زیرا نه از خود می توانند دفاع کنند و نه از دوستان و خویشان خود، بلکه ناچارند همواره دشنام و ناسزا بشنوند
و دَم برنیاورند.
افلاطون
@Parsa_Night_narrator
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
یکی از بچه های سالهای بالاتر که از اول شهریور امسال رزیدنت شده پیام داده که مرکزی که توش طرح میگذرونده بدون پزشک شده و گفته اگه خواستم هروقت نظام پزشکیم اومد تا شروع طرحم برم کار کنم و گفته پول خوبی میدن(روستایی بس دور افتاده که ماشین به سختی تردد میکنه)...شرایطم رو گفتم و اینکه قرار نیست حالاحالاها نظام بگیرم...
به خودم افتخار میکنم...اینکه قید کار کردن و پول درآوردن رو بخاطر رسیدن به رویای عزیزم زدم و نشستم گوشه ی خونه درحالی که وضعیت مالیم وح
تکبر بر پیغمبران و امامان مانند کسانیکه بانهانگرویدند و گفتندانومن لبشرین مثلنا بلکه بایشان ناسزا گفتند و انهارا کشتند تکبر بر بندگان خدا وسبب تکبر چند چیز است 1 علم ودانش 2 عمل و عبادت3 حسب و نصب نژادی 4 چمال وزیبایی 5 ثروت و داریی  6 زور وبازو و نبرومندی 7 دوشتن پیروان و یاران و شاگردان و نو کران و فامبل و خوبشان  اما معالجه تکبر دو راعلمی و عملی دارد راه علمیش اینستکه انسان بحقارت و پستی خود و عظمت و کبریایی پروردگارش اگاه شود ولی این دو اگا
«٧٩»ما کانَ‌ لِبَشَرٍ أَنْ‌ یُؤْتِیَهُ‌ اللّهُ‌ الْکِتابَ‌ وَ الْحُکْمَ‌ وَ النُّبُوَّةَ‌ ثُمَّ‌ یَقُولَ‌ لِلنّاسِ‌ کُونُوا عِباداً لِی مِنْ‌ دُونِ‌ اللّهِ‌ وَ لکِنْ‌ کُونُوا رَبّانِیِّینَ‌ بِما کُنْتُمْ‌ تُعَلِّمُونَ‌ الْکِتابَ‌ وَ بِما کُنْتُمْ‌ تَدْرُسُونَ‌ هیچ(پیامبر و)بشرى که خداوند به او کتاب و حکم و نبوّت داده است،حقّ‌ ندارد به مردم بگوید:به جاى خدا،بندگان من باشید.بنابراین(شما دانشمندان اهل کتاب به طریق اولى چ
یکی از تکالیف بندگان نسبت به امام عصر (عج)، استمداد و استغاثه به آن حضرت در هنگام شدائد و بلاها و امراض و روی آوردن شبهات و فتنه از اطراف و جوانب و ندیدن راه چاره است و اینکه از ایشان بخواهیم تا بلا را دفع و غم و اندوه را رفع نماید. خود آن حضرت در توقیعی که برای شیخ مفید فرستادند، مرقوم فرمودند:«علم ما به خبرهای شما محیط است و هیچ چیز از اخبار شما و بلایی که به شما می رسد از ما پوشیده نیست («منتهی الآمال»، باب 14، فصل 6، تکلیف 8)».از جمله استغاثه ای ک
بسم الله

با سلام و تبریک عیدپر کاهی تقدیم به آستان امیرالمؤمنین علیه السلام

خوشا کسی که در این عمر، در پناه شماستمیان این همه بی راهه، سر به راه شماست
جهان چه هست؟ مسیری به سمت حضرت دوستچراغ راه خداوند، روی ماه شماست
برای خال رخ کهکشان ما ـ کعبه،چه افتخار بزرگی! که زادگاه شماست... 
شکوه عدل شما بر زمین گران آمدقیامت است ـ علی جان! ـ که دادگاه شماست (1)
شما و عدل و سخا، ما و بیم و امیدخوشا کسی که در آن روز، در پناه شماست
نگاه این همه درمانده سمت
دریافتعنوان: دعاءحجم: 22.2 کیلوبایت

دعاى روز پنجم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهمّ اجْعَلْنی فیهِ من المُسْتَغْفرینَ واجْعَلْنی فیهِ من
عِبادَکَ الصّالحینَ القانِتین واجْعَلْنی فیهِ من اوْلیائِکَ المُقَرّبینَ
بِرَأفَتِکَ یا ارْحَمَ الرّاحِمین.
خدایا قرار بده در این روز از آمرزش جویان وقرار بده مرا در این
روز از بندگان شایسته وفرمانبردارت وقرار بده مرا در این رو
«١٥»قُلْ‌ أَ أُنَبِّئُکُمْ‌ بِخَیْرٍ مِنْ‌ ذلِکُمْ‌ لِلَّذِینَ‌ اتَّقَوْا عِنْدَ رَبِّهِمْ‌ جَنّاتٌ‌ تَجْرِی مِنْ‌ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ خالِدِینَ‌ فِیها وَ أَزْواجٌ‌ مُطَهَّرَةٌ‌ وَ رِضْوانٌ‌ مِنَ‌ اللّهِ‌ وَ اللّهُ‌ بَصِیرٌ بِالْعِبادِ بگو:آیا شما را به بهتر از اینها(که محبوب شماست)خبر دهم‌؟براى کسانى که تقوا داشته باشند،نزد پروردگارشان باغهایى(بهشتى)است که از زیر(درختان)آن نهرها جارى است.براى همیشه در آنجا(بهره‌مند)
یا رب المهدیماه جبران، ماه صیام، ماه غفران در یک کلام ماه خدا دارد به نیمه می رسد... کم کم ندای الغوث الغوث و بک یا الله به گوش می رسد. رمضان
آمد و به نیمه رسید با تمام زیبایی هایش، سحرها یکی پس دیگری آمدند و
شنیدن نجوای بهترین های امت را که سحر خویش را با ناله ومناجات و التماس
گذراندند و کم کم یتیمان کوفه باری دگر یتیم می شوند و باید کاسه های شیر
را بر در خانه مولا برند.. رمضان زیباست و ماه نزدیک شدن به خداست ماه
نزدیک شدن بندگان خدا به هم است م
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی_ اول رجب ۹۸
نور، در پرده ماند و شب آمدجانِ دل مردگان به لب آمدبرسانید بر سرای امام
عبدِ عاصی و بی ادب آمدجلو افتاده پیش مولایشهر که در معصیت، عقب آمدکی شود تا جهان نظاره کنددلبری فاطمی نسب آمدبندگان سفره ی کرم پهن استماهِ پر برکت رجب آمدیا مَن أرجُوه... یا علی مددیسائلی مرتضی طلب آمدتا دم یاعلی به لب گفتمبر لبم مزه ی عنب آمدمرغ دل را نجف فرستادممِس فرستادم و ذَهَب آمداز علی خیر را طلب کردمبرترین فعل مس
+سلام. 
اگر مشکلات بندگان خدا اومد پیش شما پسش نزنید!  استقبال کنید ازش. تحویلش بگیرید. براش وقت بذارید. این گرفتاری هایی که خدا ارجاع میده به ما، همش نعمته. گره گشایی هنره. دلسوزی شرافته. غصه خوردن برا درد مردم نشان آدمیته... ربطی به پول داشتن و نداشتن نداره. گیرم که تو بضاعت نداری، خب زبون که داری، اعتبار و آبرو که داری. برا خودت نه اما برا دیگران که میتونی گدایی کنی... 
آه 
برای یکی دو تا گرفتار و زمین خورده ی شریف و باآبرو  تو این روزا شاید به 50
سلام.من حوریه ام.می نویسم برای دلم.برای خودم و فقط خودم و فقط خود خود خودم...
-تویی در من نهان است
کاش عشق را زبان سخن بود و کاش ادمی بلد بود شمع بودن را، پروانه بودن را..
کاش هر چیزی در زمان مناسب خودش رخ می داد و کاش حسین علیه الاف تحیه و سلام نگاه کند به قلبت که قلب من است که من و تو یک قلب داریم در دو بدن..
کاش خوب باشم که یعنی کاش تو خوب باشی
می خواهم بگنجانم در کلمات قصار وحدتم را با تویی که همیشه در قلبم که نه ، صاحب قلبم هستی و خواهی بود حتی اگر م
یه چیزی چند وقتیه که ذهنم را خیلی مشغول کرده و واقعا ناراحتم کرده است.
چند وقت پیش سوار یکی از این تاکسی های آنلاین شدم و متوجه بوی بدی شدم. وقتی بیشتر توجه کردم فهمیدم که بوی عرق راننده بود. راستش خیلی ناراحت شدم که این فرد به نظافت خودش توجه نکرده است. بعدا وقتی دوباره و چند باره با این موضوع برخورد کردم، طوری که ایجاد ناراحتی و حس بدی نکنه با راننده شروع به صحبت کردم و از هر دری سخنی گفت. 
متوجه شدم این بندگان زحمت کش شب را درون همان اتومبیل ب
امیرالمومنین ص میفرماید باید در دلت احتیاج بمردم و بی نیازی از ایشان پیدا گردد. و احتیاچ بانها در نرم زبانی و خوشروییت باشد وبینیازیت ازانها در خفظ  ا.برو ونگهدآری عزتت باشد  شرح عالیترین دستور معاشرت  و بر خورد با مردم را  امیرالمومنین ع در این جمله بیان میکند و حاصلش اینستکه انسان باید دوعقیده داشته باشد یکی انکه در معاشرت بهم نوع محتاجست زیرا  طبعااجتماعی افریده شده و در بقا ی خود بانها محتاجست پس لازم است رم گفتار وخوش برخورد باشددیگر

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها